Najważniejsze akcesoria dachowe, czyli kompletny dach nad głową

Wybrałeś dach i jego kolor. Czas na dobór niezbędnych akcesoriów dachowych. Bez nich Twój dach nie będzie kompletny, trwały i funkcjonalny, a dom bezpieczny.

  • Obróbki dachowe. To estetyczne wykończenie dachu, przysłowiowa kropka nad i. Obróbki łączą wybrane elementy dachu w estetyczny sposób. Pamiętaj, aby obróbki pasowały zarówno wizualnie jak i technicznie do Twojego dachu gwarantując jego szczelność i prawidłowe funkcjonowanie – najlepiej, gdy zamówisz cały pakiet dachowy Ruukki.
  • Podbitka dachowa. To kolejny, niezbędny element kompletnego dachu. Szczególnej uwadze polecamy podbitkę Soffit, którą wykonano z blachy stalowej dzięki czemu nie wymaga okresowej konserwacji i zapewnia długoletni, doskonały wygląd. 6 najpopularniejszych kolorów umożliwia optymalne dopasowanie estetyczne. Jeśli szukasz rozwiązania estetycznego i funkcjonalnego znajdziesz je w punktach Ruukki Express lub u Dystrybutorów Ruukki. Więcej informacji o produkcie znajdziesz tutaj.
  • Komunikacja dachowa. Warto zadbać o maksymalne bezpieczeństwo na dachu i wybrać elementy, dzięki którym osoby przebywające na nim w trakcie montażu, remontu lub renowacji będą zabezpieczone przed wypadkiem. Zapewnij bezpieczny dostęp do komina, anteny sobie i pracownikom obsługi. Do profili dachówkowych Ruukki oraz modelu Classic polecamy odpowiednie i funkcjonalne modele ław i stopni kominiarskich wykonanych z wytrzymałej stali ocynkowanej w kolorystyce dopasowanej do pokrycia dachowego.
  • Zabezpieczenia przeciwśniegowe. To najskuteczniejszy sposób na zatrzymanie śniegu zsuwającego się w czasie odwilży. Płotki przeciwśniegowe lub śniegołapy to doskonały pomysł na ograniczenie ryzyka wypadku. Do profili dachówkowych Ruukki oraz blach na rąbek stojący polecamy odpowiednie modele barier.
  • Wentylacja dachowa. Dom musi oddychać! Prawidłowa wentylacja jest niezbędna do zapewnienia komfortu użytkowania budynku. Szeroka oferta Ruukki pozwala na dobór optymalnych rozwiązań niezależnie od rodzaju dachu. Polecamy wentylację grawitacyjną, mechaniczną i połaciową.
  • Akcesoria dodatkowe. Akcesoria dachowe to także elementy niewidoczne jednak nie mniej istotne: wkręty, zróżnicowane przejścia dachowe, kratki wentylacyjne, zestawy odgromowe, taśmy wentylacyjne, membrany i uszczelki dachowe.

Jeśli chcesz wiedzieć czego potrzebuje Twój dach, napisz do nas – podpowiemy najlepsze rozwiązania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *